Akce
Přihlášení
Hledat
Online uživatelé
Žádný uživatel není přihlášen
Facebook
Home Aktuality Náš rok 2015
Náš rok 2015 PDF Tisk
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Helenka   
Čtvrtek, 07 Leden 2016 19:37

V průběhu roku jsme několikrát navštívili krytý bazén v Uherském Brodě, kde se dětem velmi líbilo.

Již delší dobu jsme aktivními geocachery. Pro vysvětlení: geocaching je hra na pomezí sportu a turistiky, která spočívá v použití navigačního systému GPS při hledání skryté schránky nazývané cache (v češtině psáno i keš), o níž jsou známy její zeměpisné souřadnice. Při hledání se používají turistické přijímače GPS. Jednu GPS vlastníme jako upomínku na účast v projektu Jít k duhu a proto často a rádi vyrážíme na lov kešek. V roce 2015 jsme zavítali například do Luhačovic, či na Modrou vodu. Samozřejmostí je použití většího množství GPS (zapůjčených z ústředí Duhy) v programu na letním táboře či na víkendových chatách.

Školní rok jsme ukončili a vyhodnotili na chatě Trosky, kousek od Rudimova. Nejlepší docházku, myšleno na schůzky a akce, měla Zuzka B. a také dosáhla nejvíce bodů v celoročním bodování, za snahu jsme ji odměnili čelovou LED svítilnou. Celý víkend byl na téma Útěk z vězení a děti si vyzkoušeli třeba i to, jaké je to skrývat se před lidmi či policií.

Od 2. do 15. srpna jsme byli na letním táboře ve Vlachovicích. Celotáborová hra byla Harry Potter, do jednotlivých kolejí děti rozdělil Moudrý klobouk a na konci nás “navštívil“ i sám Voldemort, aby ho děti mohli přemoci při obraně školy. I přes letošní extrémně teplé a suché počasí jsme si pobyt na louce velmi užili. Co bylo velkou novinkou pro všechny děti, tak to byly nové vedoucí Saška a Ráďa, které si děti velmi oblíbily a kterým velmi děkuji za jejich účast.

Jako každý rok i letos jsme se vypravili na zříceninu hradu Vršatec. Je to nejnáročnější túra, kterou každý rok pořádáme, jde se asi 25 km velmi kopcovitým terénem. Začátkem prosince jsme se setkali při tradičním turnaji v pexesu - Pexesáku.

A co nás čeká v roce 2016? Pravidelné schůzky na DDM (každý čtvrtek od 15 do 17 hodin), koupání na krytém bazénu, zimní a snad i zasněžená výprava, turistické závody, jarní prázdniny na chatě, Starý Světlov, kešky a mnoho dalšího. A proto:

 

Poklidné prožití svátků vánočních a do celého roku 2016 hodně úspěchů a příjemných chvil všem přeje Duha Světlov Bojkovice.

 

Helena Špiritová

Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!